Біогазовий завод

Біогазовий завод, що знаходиться в смт. Рокитне Київської області, був побудований в 2014 році із залученням коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Загальна сума проекту склала 12 млн. євро. Комплекс розташований на території 2,18 Га, його проектна потужність - 2,382 МВт/годину електроенергії і 2,378 МВт/годину теплової енергії.

Експлуатація комплексу дозволяє:

  • - отримувати екологічно чисту енергію з відновлюваних джерел;
  • - ефективно очищати і утилізувати органічні відходи сільськогосподарского виробництва;
  • - знизити хімічне і бактеріологічнезабруднення ґрунтів, води і повітря;
  • - зменшити викиди парникових газів в атмосферу згідно вимог Кіотського протоколу;
  • - отримувати високоякісні добрива.

Комплекс побудований для переробки органічних відходів сільського господарства (буряковий жом, гній ВРХ, курячий послід, відходи молочного виробництва тощо) в біогаз та органічні добрива. Виробничий процес являє собою процес змішування і бродіння сировини (біомаси), з якої після певного часу в наслідок термічної обробки виділяється біогаз.

Згодом біогаз, шляхом спалювання, обертає турбіну на когенераційних установках та відбувається виробництво електроенергії, яка продається в загальну мережу за «зеленим» тарифом. Після завершення процесу бродіння – залишки сировини являють собою корисні біодобрива, які діляться на дві фракції: тверду і рідку, кожна з яких однаково ефективно може використовуватися в процесі підживлення сільськогосподарских культур.